Nasze dzieci wyjadą nad morze na „Zieloną Szkołę”.

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

Zielona Szkoła
W dniu 29 sierpnia Wójt Gminy Krotoszyce uczestniczyła w uroczystości, podczas której otrzymała od zarządu KGHM SA symboliczny VOUCHER na wyjazd 45 dzieci ze Szkół Podstawowych w Krotoszycach i Kościelcu na „Zieloną Szkołę”.

Planowany termin wyjazdu to 15-28 września. Organizatorem wyjazdu są Interferie S.A. Dzieci wyjadą do Ośrodka „ARGENTYT” w Dąbkach. Program wyjazdu jest bardzo atrakcyjny- dzieci będą uczestniczyły w zajęciach sportowych (w tym na basenie), wycieczkach, rejsie statkiem, dyskotekach, ognisku i wielu innych atrakcjach.

Wyjazd w 100% finansowany jest przez Fundację KGHM i jest jednym z elementów projektu w zakresie profilaktyki zdrowia dotyczącego dzieci i młodzieży zamieszkującej w bezpośrednim sąsiedztwie Hut Miedzi.

Dotychczas nasze dzieci przeszły badania w szkołach określające poziom ołowiu we krwi. Wyniki tych badań zostaną oficjalnie przedstawione do końca br.

Projekt jest szczególnie ceny dla naszych najmłodszych mieszkańców, ponieważ od wielu lat nasze dzieci nie były badane na obecność metali ciężkich w organizmie, pomimo tego, iż bezpośrednio narażone były na negatywny wpływ Huty Miedzi Legnica. Nie wspominając o jakiejkolwiek profilaktyce w tym zakresie.

Dlatego składamy serdeczne podziękowania Zarządowi KGHM SA za przystąpienie do tego projektu i objęcie nim dzieci z naszej Gminy.

Wielkie podziękowania za umożliwienie naszym dzieciom uczestnictwa, w tym projekcie kierujemy na ręce Pana Dyrektora Janusza Piątkowskiego – szefa tego projektu, który służąc radą i wsparciem doprowadził do tego wyjazdu. Liczymy, że inne nasze propozycje związane z profilaktyką zdrowia dzieci z Gminy Krotoszyce spotkają się również z akceptacją władz Fundacji KGHM.

Dużym pocieszeniem jest również fakt, iż program ma charakter wieloletni a dzięki temu w następnych latach nasze dzieci będą miały możliwość skorzystania z podobnych form profilaktyki zdrowia.

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Partnerzy

Nasi Partnerzy
Kajusz

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia