Pomagam bezpiecznie

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:
Pomagam bezpiecznieUczniowie Zespołu Szkół w Krotoszycach wzięło udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Pomagam bezpiecznie” i konkursie wiedzy pod hasłem „Umiejętnie znaczy bezpiecznie” zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Legnicy.

Przygotowania do konkursu odbyły się w dniach 20.04.2010r., 21.04.2010 r. Inspektor KRUS PT w Legnicy Elżbieta Kiełbasa i Radca Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy Jacek Grygotowicz w czasie warsztatów prowadzonych w formie pogadanek, przedstawiali zagrożenia wynikające z udziału dzieci i młodzieży w pracach w rodzinnych gospodarstwach rolnych.

W większości gospodarstw nie występuje wyraźna granica między miejscem pracy a miejscem zamieszkania rodziny. Niektóre czynności wykonywane są w domu mieszkalnym lub jego bliskim sąsiedztwie. Z tej racji na stanowisku pracy rolnika można spotkać osoby nie uczestniczące w pracy (małe dzieci, osoby w podeszłym wieku, goście), które mogą stwarzać dodatkowe zagrożenie swoim i nieprzewidzianym zachowaniem lub mogą być narażone na niebezpieczeństwa wynikające z prac wykonywanych przez inne osoby. Poprzez tego typu działania młodzi ludzie przebywający w środowisku wiejskim i pomagający przy pracach w gospodarstwach rolnych, uczą się zasad bezpieczeństwa, a często nabytą w ten sposób wiedzą dzielą się z osobami dorosłymi, eliminując dzięki temu zagrożenia zdrowia a niekiedy i życia występujące w rolnictwie. Inspiracją dla najmłodszych uczestników pogadanek i źródłem wiedzy dla ich starszych kolegów uczęszczających do gimnazjum, była prezentacja multimedialna oraz film pt.” Rodzina Porażków” przedstawiające prace i czynności szczególnie niebezpieczne, których nie należy powierzać dzieciom do lat 15.

"Prace plastyczne dzieci oraz wyniki testów rozwiązanych przez gimnazjalistów dają nadzieję, że teraz zanim Adaś wsiądzie na ciągnik rolniczy lub wejdzie na drabinę, pomyśli jakie konsekwencje takie zachowania może nieść za sobą” – powiedziała Elżbieta Kiełbasa, isp. ds. prewencji KRUS.

Podsumowania konkursów dokonała komisja w składzie Elżbieta Kiełbasa ( Inspektor KRUS PT w Legnicy), Jacek Grygotowicz (Radca OIP PIP Wrocław Oddział w Legnicy) oraz Wioletta Buczkowska (Wicedyrektor Zespołu Szkół w Krotoszycach). Nagrody laureatom zostały wręczone w dniu 26.04.2010 r. podczas uroczystego apelu.

Nagrody w konkursie plastycznym otrzymali: Kacper Szpila, Jakub Nowicki, Oliwer Matanina, Kurowska Justyna, Wójcik Aleksandra oraz Kamil Marszałkowski. Natomiast w konkursie wiedzy wyłoniono następujących laureatów: I miejsce Torebko Magdalena, II miejsce Grzegorz Wojtanowicz, III miejsce Dominika Bałtarowicz oraz wyróżniono trzy osoby: Damian Markowski, Kamil Bałtarowicz, Klaudia Wiśniewski. Nagrody ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Legnicy, OIP PIP Wrocław Oddział w Legnicy oraz Auto Salon „Świtoń – Paczkowski” z siedzibą w Lubinie.

Opracowała:
Elżbieta Kiełbasa
Inspektor d/s prewencji
w KRUS PT w Legnicy


 

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Partnerzy

Nasi Partnerzy

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia