Zielona Szkoła w roku szkolnym 2016/2017 uczniów z terenu Gminy Krotoszyce w Świeradowie Zdrój

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

Zielona Szkoła w roku szkolnym 2016/2017 uczniów z terenu Gminy Krotoszyce w Świeradowie ZdrójW kolejnym roku współpracy Gminy Krotoszyce z Fundacją KGHM Polska Miedź uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wyżykowskiego w Krotoszycach i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe w ramach Zielonej szkoły. W terminie 24 września – 8 października 45 dzieci z klas III – VI uczyło się i odpoczywało w przepięknej scenerii Świeradowa Zdrój.

 W ramach pobytu uczestnicy korzystali z niniejszych atrakcji:
- spacery, wycieczki i zwiedzanie okolicy,
- wędrówki po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego,
- podróż gondolą,
- zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach,
- korzystanie z oferty aquaparku, siłowni oraz sali gimnastycznej,
- zajęcia zdrowotne,
- zabawy taneczne.

Dla wielu uczniów był to pierwszy w życiu wyjazd, bądź pierwszy wyjazd bez rodziców. Zielona Szkoła jest dobrą formą doskonalenia umiejętności w zakresie samoobsługi, samodyscypliny, odpowiedzialności i współżycia w grupie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora słodki upominek oraz przeciwdeszczowe płaszczyki. Niezapomniane wrażenia, przeżycia, które są bezcenną pamiątką pozostaną zapewne w ich pamięci na długie lata przywołując miłe wspomnienia. Dały się słyszeć głosy, że szkoda odjeżdżać. Swoje zadowolenie dzieci wyraziły w poniższych wypowiedziach:

Maja klasa 3
Bardzo się cieszę, że tu przyjechałam i mogłam podziwiać piękne widoki. Najbardziej podobała mi się wycieczka gondolą. Przed wyjazdem troszeczkę się bałam, ale kiedy zobaczyłam, że wagoniki są zamknięte to już się nie bałam. Oprócz wycieczki bardzo podobał mi się hotel w którym mieszkaliśmy. Nie mieliśmy czasu, żeby się nudzić. Nasze Panie organizowały nam mnóstwo ciekawych zajęć na basenie i na sali gimnastycznej. Było bardzo wesoło.

Kacper klasa 3
Wyjazd na Zieloną Szkołę był pierwszym tak długim wyjazdem bez mamy, ale okazało się, że Pani Jola i Pani Karolina zastąpiły nam na ten czas mamę. Najmilej wspominam posiłki na stołówce. Wszystko mi bardzo smakowało i bardzo często prosiłem o dokładkę. Świetnie bawiłem się na basenie, gdzie pokonałem swój lęk przed wodą. Bardzo pomogła mi w tym Pani Karolina. Nauczyłem się samodzielnie funkcjonować w różnych sytuacjach. Chciałbym jeszcze raz pojechać na tego typu wycieczkę.

Krystian klasa 6
Mój pobyt na Zielonej Szkole będę wspominał bardzo mile z kilku względów. Po pierwsze mieliśmy możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych ( piłka nożna, piłka koszykowa, pływanie). Po drugie osiągnąłem pierwsze swoje sukcesy życiowe – przepłynąłem cały basen pod wodą na jednym wdechu. Po za tym mogliśmy skorzystać z siłowni na której dbaliśmy o swoją kondycję.

Dominika klasa 3
Najbardziej zapamiętałam wycieczkę do huty szkła „Julia”, mogliśmy tam zobaczyć jak powstają szklane przedmioty.

Natalia klasa 3
Bardzo podobał mi się basen, ale też bardzo fajnie było w grocie solnej. Podobała mi się również wycieczka kolejką gondolową.

Tomek klasa 6
Bardzo fajnie było na siłowni.

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Partnerzy

Nasi Partnerzy

Przydomowa oczyszczalnia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia