Stowarzyszenie „Ziemia Legnicka”

Drukuj
 
Rozmiar czcionki:

Stowarzyszenie „Ziemia Legnicka”

Dane kontaktowe:


Stowarzyszenie „Ziemia Legnicka”
59-223 Krotoszyce ul.Ceglana 1B
Izabela Świderska – tel. 601779157
Maria Gołda – tel. 697948321
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook:  Stowarzyszenie "ZIEMIA LEGNICKA" na Facebooku


Oferta Stowarzyszenia "Ziemia Legnicka"

Celem stowarzyszenia jest zbieranie, zapisywanie i promowanie zwyczajów, pieśni, obrzędów, tańców i melodii, legend, podań, opowiadań, scen rodzajowych, przestawień scenicznych oraz innych form szeroko rozumianej kultury ludowej, polskiej i Dolnego Śląska; zachęcanie młodzieży do propagowania kultury przodków, prowadzenie zajęć z dziećmi i młodzieżą, oraz z osobami dorosłymi i niepełnosprawnymi; nawiązywanie kontaktu i współpracy z placówkami kulturalnymi oraz specjalistami w dziedzinie folkloru pieśni i tańca; współpraca z organizacjami kulturalnymi, społecznymi, mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce i za granica; aktywizacja wsi.

Pomoc i współpracę w realizacji celów Stowarzyszenia „Ziemia Legnicka” zadeklarowało wielu znanych i cenionych działaczy kulturalnych, pedagogów i instruktorów, m.in.:

  • Małgorzata Włoczkowska – wykładowca akademicki tańców narodowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Łodzi, choreograf zespołu „Radianie”
  • Beata Pazio – Grygiel – pedagog śpiewu, artystka operowa
  • Irena Winnik – pedagog śpiewu, dyrygent chóru
  • Maria Chrzanowska – wychowawca młodzieży, były wieloletni kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”
  • Leokadia Malec – wychowawca młodzieży, instruktor Zespołu Tańca Ludowego „Rolnik”, przy Zespole Szkół Rolniczych w Legnicy
  • Waldemar Wołk – Karaczewski – pedagog tańca klasycznego i współczesnego, choreograf, jeden z najwybitniejszych tancerzy baletu polskiego
  • Krzysztof Kobylak – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”, pedagog tańca klasycznego, charakterystycznego i ludowego, były wieloletni tancerz i solista Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”
  • Bogusław Topajew – tancerz solista, pedagog tańca klasycznego i ludowego w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”
  • Jan Goleniewski – muzyk, kompozytor i aranżer w Zespole Tańca Ludowego „Masovia”

Oferujemy szeroko rozumianą pomoc każdemu podmiotowi i organizacji w realizacji zadań i projektów związanych z celami Stowarzyszenia.

Przy Stowarzyszeniu działa także Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka” , zrzeszający młodzież i dorosłych . Zespół posiada w repertuarze tańce narodowe i liczne suity tańców regionalnych ( lubelską, rzeszowską, cieszyńską, górali żywieckich, śląskich i spiskich, tańce dolnośląskie i górnośląskie) prezentowane w barwnych, w większości stworzonych przez samych członków zespołu kostiumach. Poza tańcami i pieśniami polskimi zespół prezentuje folklor taneczny świata (tańce indyjskie i country) oraz tańce historyczne. Grupa posiada doświadczenie sceniczne, pozwalające na obsługę różnego rodzaju imprez - od pełnospektaklowych koncertów, w wymiarze 1,5 godziny, do festynów, konferencji, bankietów, wesel, czy udziału w akcjach promocyjnych.

Autorem opracowań scenicznych jest Krzysztof Kobylak, wieloletni tancerz i solista Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Oferujemy także prezentacje i koncerty edukacyjne dla szkół i instytucji wychowawczych, dostosowane do wymogów czasowych i lokalowych szkoły.

W ramach tych prezentacji proponujemy bloki tematyczne: „Tańce i pieśni narodowe i patriotyczne”, „Folklor Beskidu”, „Od wschodu do zachodu”( folklor lubelski, rzeszowski, górnośląski, dolnośląski), „Wesele krakowskie”( na motywach „Wesela” St. Wyspiańskiego), „Tańce Świata”, „Z tańcem przez historię”. Każdej prezentacji wokalno – tanecznej towarzyszy prezentacja stroju i historii regionu czy epoki tanecznej oraz różne formy zabawy edukacyjnej.

Biuletyn Inoformacji Publicznej
SISMS.pl - mobilny system informowania i ostrzegania SMS
System Informaci Przestrzennej
Program Rodzina 500+
Odpady po nowemu w Gminie Krotoszyce
Nieruchomości na sprzedaż
Opieka zdrowotna - rehabilitacja

Partnerstwo Kaczawskie

Partnerstwo Kaczawskie

www.winnica.info

Portal Mieszkańców Wsi Winnica

Pałac Krotoszyce

Pałac Krotoszyce

Złota Róża

Hotel Motel Restauracja Złota Róża

Partnerzy

Nasi Partnerzy

Punkt Informacyjny

Punkt Informacyjny - Fundusze Europejskie

Strefa Przedsiębiorcy

mikroporady.pl
Serwis dla prowadzących własną działalność gospodarczą

ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych
POREJESTROWE
DOŚWIADCZALNICTWO ODMIANOWE
NA DOLNYM ŚLĄSKU

Jakość wody

Jakość wody

Tauron Dystrybucja

Tauron Dystrybucja -Wyłączenia