VIII Powiatowe Zawody Sportowo – PożarniczeW niedzielę 14 czerwca 2015 r. na boisku sportowym w Prochowicach przeprowadzono VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, których udział wzięło 20 drużyn w tym 8 drużyn młodzieżowych. Z naszej Gminy wystąpiło 4 drużyny:

• młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt do lat 16 z OSP Krotoszyce,
  • młodzieżowa drużyna pożarnicza chłopców do lat 16 z OSP Krotoszyce,
  • kobieca drużyna pożarnicza powyżej 16 lat z OSP Krotoszyce,
  • męska drużyna pożarnicza powyżej 16 lat z OSP Warmątowice Sienkiewiczowskie.

Na ochotników czekały dwie konkurencje (wg regulaminów CTiF – dla drużyn młodzieżowych i OSP-1/2011 – dla drużyn dorosłych:

1. sztafeta pożarnicza,
  2. ćwiczenia bojowe.

Komisją sędziowska powołana przez bryg. Adama Koniecznego Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy, pod przewodnictwem bryg. Andrzeja Szymańskiego, czuwała nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji i sprawnym podliczaniu punktów.

A oto wyniki naszych drużyn:

• 2 miejsce w kategorii męskie drużyny pożarnicze powyżej 16 lat – zajęła drużyna OSP Warmątowice Sienkiewiczowskie,
  • 3 miejsce w kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt do 16 lat – zajęła drużyna z OSP Krotoszyce,
  • 3 miejsce w kategorii kobiece drużyny pożarnicze powyżej 16 lat – zajęła drużyna z OSP Krotoszyce,
  • 4 miejsce w kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopcy do 16 lat – zajęła drużyna z OSP Krotoszyce.

GRATULACJE

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów w przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych VIII Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Wręczając dyplomy, medale i pamiątkowe statuetki, przedstawiciele organizatorów i zaproszonych gości, pogratulowali wszystkim uczestnikom, zwracając uwagę na wysoki poziom oraz wielkie zaangażowanie, przygotowanie oraz wyszkolenie strażaków.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie. Pogoda dopisała i sportowo – pożarniczą rywalizację obserwowała licznie zgromadzona publiczność.

Duże podziękowania należą się wszystkim za udział, a organizatorom za wzorowe przeprowadzenie imprezy.