Wójt Gminy Krotoszyce ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych począwszy od 6 kwietnia do 30 kwietnia 2021r.

Wnioski należy składać w siedzibie Urzędzie Gminy Krotoszyce po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym ( tel. 76 8878 421 wew. 22) , za pośrednictwem poczty na adres: ul. Piastowska 46, 59-223 Krotoszyce, lub przesyłać elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym z terenu gdzie nieplanowana jest budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej.

Wysokość dofinansowania do budowy jednego przedsięwzięcia wynosi :
1) dla przydomowych oczyszczani ścieków do budynków jednorodzinnych do 80% udokumentowanych kosztów jednak w wysokości nie większej niż 10 000 złotych,
2) dla przydomowych oczyszczalni ścieków do budynków wielorodzinnych do 80% udokumentowanych kosztów jednak w wysokości nie większej niż 20 000 złotych,
3) dla szczelnego zbiornika bezodpływowego na ścieki bytowo-gospodarcze do 60% udokumentowanych kosztów jednak w wysokości nie większej niż 4 000 złotych.

DOFINANSOWANIEM OBJĘTE BĘDĄ TYLKO TE INSTALACJE, KTÓRYCH BUDOWĘ ROZPOCZĘTO PO OGŁOSZENIU NABORU WNIOSKÓW.

Pełna teść ogłoszenia (format PDF)
Pobierz załączniki (Format ZIP - 479 KB)