Na zajęciach uczniowie zapoznali się z wieloma gatunkami zwierząt żyjących na naszym terenie oraz ze sposobami ochrony tych organizmów.
Zajęcia rozpoczęły się spacerem połączonym z odnajdywaniem miejsc bytowania różnych gatunków nietoperzy i ptaków w Dobkowie. Podczas zabawy uczniowie mogli poznać na własnej skórze co oznacza pojęcie echolokacji. Następnie odbyły się warsztaty budowania budek lęgowych dla nietoperzy i ptaków.
Kolejną atrakcją zajęć było zwiedzanie sali edukacyjnej „ Sala Ziemi”, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnych kamieni występujących na terenie Dolnego Śląska oraz ogromną makietę rzeki. W „Sali Kaczawskiej” obejrzeliśmy dawne wulkany, kamieniołomy, formacje skalne, kolekcję skał i minerałów Pogórza Kaczawskiego.
Kolejny punkt programu to zwiedzanie „Sali Wulkanów” gdzie uczestnicy warsztatów mogli zajrzeć do wnętrza wulkanu i dowiedzieć się w jaki sposób dochodzi do ich erupcji. W „Sali Trzęsienia Ziemi” uczniowie na własnej skórze mogli przeżyć trzęsienia ziemi dzięki największej w Polsce platformie symulującej.
Ostatnim punktem programu była „Czarna Kuchnia”, gdzie każdy z nas przekonał się jak wyglądała kuchnia dokładnie 100 lat temu. Oglądaliśmy dawny piec chlebowy, tatę do prania czy żelazko.
Zajęcia w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej dostarczyły nam wielu wrażeń. Sposób przekazywania wiedzy poprzez wizualizacje cyfrowe, samodzielne doświadczenia oraz interaktywne obrazy pozwolił uczniom zapamiętać wiele nowych pojęć i zrozumieć procesy geologiczne.
Dziękujemy za możliwość skorzystania z takiej formy kontaktu z tym co wcześniej widzieliśmy tylko w książkach, a Panom edukatorom za profesjonalne przygotowanie warsztatów.
{phocagallery view=category|categoryid=68|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}