Działania te chronią sieć dystrybucyjną przed jej niepożądanymi uszkodzeniami, a tym samym zapewniają niezawodność dostaw energii do klientów. Obejmują one przede wszystkim zmniejszenie masy gniazd, zabudowanie lub wymianę platform pod nimi, a po ostatnich wichurach także rekonstrukcję bocianich domostw, które uszkodził lub dosłownie zdmuchnął wiatr. Zwłaszcza w lutym prace te przybierają na sile. W związku z tym przekazujemy Państwu infopress wraz ze zdjęciami, który może zostać na Państwa stronie internetowej, gazecie, w mediach społecznościowych w celach informacyjnych opublikowany dla mieszkańców.
Dodatkowo udostępniamy komunikat w formie plakatu (warto go podlinkować do strony poświęconej bocianom – link tutaj). Wszystkie materiały mają na celu przybliżenie tematu, celu pielęgnacji gniazd oraz zapewnić mieszkańców, że prace realizowane są celowo i we współpracy z ornitologami oraz w porozumieniu z Regionalnymi Dyrekcjami Ochrony Środowiska. Liczymy na Państwa wsparcie akcji Bociany TAURONA zarówno: - informacyjne, co pozwoli zwiększyć świadomość otoczenia, - a także, jeśli zajdzie taka potrzeba, logistyczne polegające na utylizacji materiału usuniętego z przerośniętych lub uszkodzonych gniazd, stanowiący odpad niebezpieczny dla otoczenia (my jako spółka dystrybucyjna nie mamy możliwości jego utylizacji). Kontakt w sprawie akcji w tym zgłoszenia dot. bocianich gniazd na słupach energetycznych: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowe informacje na temat akcji i działań realizowanych w ramach akcji Bociany TAURONA znajdują się na naszej stronie internetowej:
Z pozdrowieniami w imieniu zespołu akcji Bociany TAURONA
Krzysztof Dawiec Pełnomocnik
ds. Kontaktów z Samorządami