banner
W Krainie Wygasłych Wulkanów tylko wulkany są wygasłe!
Jej mieszkańcy mają energię i mnóstwo zapału do pracy!

Program "Działaj Lokalnie" od 20 lat wspiera w Polsce inicjatywy ludzi, którzy pragną działać razem na rzecz dobra wspólnego. Jest to program Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, który wdrażany jest na poziomie lokalnym przez tzw. Ośrodki Działaj Lokalnie.

W Krainie Wygasłych Wulkanów Ośrodkiem Działaj Lokalnie (ODL) jest Stowarzyszenie Kaczawskie. Od 15 lat zachęcamy i wspieramy mieszkańców, aby podejmowali odpowiedzialność za swoje otoczenie i odważali się sięgać po granty na realizację swoich pomysłów.

W tym roku, po udanej akcji fundraisingowej pod hasłem #dzialanieniewygasa, mamy pulę 55.000 zł na granty, po które sięgać mogą mieszkańcy gmin partnerskich Stowarzyszenia Kaczawskiego. Wyjątkowo w tym roku uczestniczymy również w ścieżce „Działaj Lokalnie i ekologicznie” współorganizowanej przez fundację WWF Polska. Na projekty o tematyce ekologicznej przyznamy dodatkowe 9.000 zł.

Program dedykowany jest szczególnie grupom i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością obywatelską i pozyskiwaniem funduszy. Nie jest konieczne nawet posiadanie zarejestrowanej organizacji, projekt realizować można w grupie nieformalnej.

Nabór potrwa do 14 maja 2021. Dla zainteresowanych złożeniem wniosku przygotowano webinaria informacyjne, konsultacje indywidualne online oraz grupę na Facebooku.
Wszystkie informacje o tegorocznym naborze znajdują się tutaj: https://www.kaczawskie.pl/dzialajlokalnie2021/
Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach informacyjnych i do składania wniosków!
Powodzenia!